• Sport •
Početna > Sport > Sigurni protiv Farana

POBEDOM OD 3:0 ORLOVI UBELEŽILI PRVA TRI BODA U KVALIFIKACIJAMA ZA EP 2012.

Sigurni protiv Farana

BEOGRAD - Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras u Toršavnu selekciju Farskih Ostrva sa 3:0 i pobedom počela takmičenje u Grupi C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.
Pobednik je odlučen u prvih 20 minuta, kada je Srbija postigla prva dva gola. Prvi Danko Lazović u 14. minutu, a drugi u 18. kapiten Dejan Stanković iz slobodnog udarca. Pobedu Srbije potvrdio je Nikola Žigić golom u prvom minutu sudijske nadoknade. Srbija će narednu utakmicu igrati u utorak u Beogradu kada će dočekati Sloveniju. Kasnije će za protivnike imati i Italiju, Severnu Irsku i Estoniju.

Srbija je lako prebrodila prvu prepreku na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Farska ostrva su bila nejak protivnik za raspoložene "Bele orlove", koji su rano postigli gol, čime je smanjena nervoza na tako važnom meču.

U odstustvu kažnjenog selektora Srbije Radomira Antića, njegov zamenik bio je Aleksandar Janković, koji je po dogovoru sa prvim stručnjakom, izveo sastav bez mnogo promena. Posle dužeg vremena Srbija je od prvog minuta igrala sa dvojicom napadača Žigiće i Lazovićem, uz Krasića i Jovanovića, koji su dobili ofanzivniju ulogu, naši fudbaleri su lako dolazili do protivničkog gola.

Farska ostrva, iako su dobro igrala na startu kvalifikacija protiv Estonije, nisu pokazali ni delić svojih mogućnosti. Domaći fudbaleri su samo pred kraj utakmice stvorili nekoliko prilika da ugroze gol Đuričiha, ali nisu uspeli da pogode našu mrežu.

Gostujući fudbaleri su dobro zatvorili sve puteve prema mreži Đuričića, tako da se teško dolazili u priliku da šutiraju na gol Srbije.

Dakle, kvalifikacije su dobro počele, pa će već za nekoliko dana protiv Slovenije Srbija imati novu priliku da pokaže u kakvoj je formi.

Sastavi timova

Na stadiou Torsvolur, pred oko 1.200 gledalaca, po prohladnom vremenu, utakmicu je sudio Albert Tuzan iz Luksemburga.

Strelci su bili: Lazović u 14, Stanković u 18. i Žigić u 90. minutu

Žuti kartoni: Obradović, Rukavina (Srbija)

Narednu utakmicu Srbija igra 7. septembra u Beogradu protiv Slovenije.

Večeras u C grupi igraju još Estonija-Italija i Slovenija - Irska.

Farska ostrva: Nilsen, Nes, Gregersen, Davidson, Rubeksen, Petersen (J. Hansen), Benjaminsen, Holst (A.Hansen), Udsen (Mouridsen), Samuelson, Edmundson.

Srbija: Đuričić - Rukavina, Vidić, Subotić, Obradović (Luković) - Stanković (Petrović), Kuzmanović - Krasić, Jovanović - Lazović, Žigić.