• Sport •
Početna > Sport > Vikinzima pojeli džigericu

MLADA REPREZENTACIJA SRBIJE U ALBORGU SA 1:0 SAVLADALA VRŠNJAKE IZ DANSKE

Vikinzima pojeli džigericu

Mladi „orlovi“ slave pobedu u gostima. Savladali su u Danskoj domaću selekciju u prvoj utakmici baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo u Švedskoj naredne godine sa 1:0 (0:0). Jedini gol na utakmici postigao je Filip Đorđević, koji je u 84. minutu iskoristio veliku grešku golmana Kaspera Šmajhela i na asistenciju Nikole Petkovića doneo veliku pobedu srpskom timu pred revanš, koji je na programu u sredu na stadionu Partizana. Uspeh igrača selektora Slobodana Krčmarevića dobija na težini ukoliko se zna da je reprezentacija u Dansku otputovala bez sedmorice ključnih igrača.

Usled velikih personalnih problema srpski selektor je bio prinuđen da znatno izmeni sastav na sinoćnjem meču, što se i te kako osetilo na igru njegovog tima. Danci su u prvom poluvremenu potpuno kontrolisali igru i imali veliki broj sjajnih prilika, a jedini razlog zašto domaći tim nije postigao makar jedan gol je golman Željko Brkić. Čuvar mreže novosadske Vojvodine, jednostavno je bio nepremostiva prepreka za fudbalere Danske i bez dileme je zaslužio epitet najboljeg igrača utakmice. Igrači selektora Krčmarevića uglavnom su se orijentisali na defanzivne akcije, dok su samo jednom pokušali da ugroze gol domaćina. Takav način igre odgovarao je Dancima, koji su atakovali, ali na sreću bez konkretnog završetka.

DANSKA - SRBIJA  0:1 (0:0)

Alborg. Stadion: Alborga. Gledalaca: 3.000. Sudija: Zolt Sabo (Mađarska). Strelac: Đorđević u 84. minutu. Žuti kartoni: Perić, Gulan, Petković, Milinković - Pedersen.
Danska: Šmajhel, Jakobsen, Reld, Trost, Lumb, Kristiensen, Gjesing, Jensen, Šene (od 81. Nilsen), Lange (od 85. Ulrik), Pedersen.
Srbija: Brkić, Pejčinović, Jovanović, Tomović, Petković, Tadić, Petrović (od 88. Matić), Gulan, Smiljanić, F. Đorđević (od 84. Đorđević), Perić (od 67. Milinković).

Ukoliko u prvom poluvremenu golman Brkić nije imao raspoloživog saigrača, onda se mora reći da je u nastavku susreta najbolji igrač srpskog tima bio Marko Milinković. Fudbaler Košica, koji je sinoć odigrao prvih dvadesetak minuta za mladu selekciju uneo je neophodnu živost u ekipu selektora Slobodana Krčmarevića. Takav stil igre reprezentativaca Srbije vrlo brzo je dao rezultat, kada je Filip Đorđević glavom savladao golmana Kaspera Šmajhela, koristeći njegovu grešku.