• Sport •
Početna > Sport > Stojaković pogađao, Kosta oduševio

U noći između petka i subote odigrane poslednje pripremne utakmice NBA

Stojaković pogađao, Kosta oduševio

Završnih 11 utakmica u pripremnom periodu NBA odigrano je u noći između petka i subote. Šest srpskih internacionalaca je igralo za svoje klubove, posebno se istakao Peđa Stojaković, a šansu je dobio i Kosta Perović, koji je ostavio dobar utisak.

Predrag Stojaković je postigao 22 poena za 27 minuta u pobedi NJu Orleansa nad Šarlotom rezultatom 111:100. Kosta Perović je dobio priliku u okršaju Golden Stejta sa Los Anđeles Klipersima, koji su „Ratnici“ dobili sa 109:103. Perović je zabeležio osam poena, uz šut iz igre tri od četiri, za 25 minuta u igri.

NJu Džersi Netsi pobedili su NJujork Nikse rezultatom 102:86, a Nenad Krstić, koji se nedavno vratio na parket posle dugog odsustva zbog povrede kolena, zabeležio je četiri poena i pet skokova. Krstić je počeo utakmicu u prvoj postavi i odigrao 24 minuta. Mile Ilić nije igrao. „Netsi“ su konačno kompletirali prvu petorku posle brojnih problema sa povredama. Vins Karter ubacio je 22 poena, Džeferson je imao 15, a Kid deset.

Memfis je izgubio od Indijane sa 140:113, a Darko Miličić je imao 11 poena i osam skokova za 26 minuta. Minesota je pobedila Milvoki sa 106:85. Marko Jarić je igrao deset minuta i postigao pet poena.

Vladimir Radmanović nije uspeo da se upiše u strelce u pobedi Los Anđeles Lejkersa nad Sakramentom sa 101:97. Krilo „Jezerdžija“ je imao tri promašaja iz igre za 17 minuta na parketu.
Ostali rezultati: Toronto - Vašington 98:64, Boston - Klivlend 114:89, San Antonio - Hjuston 99:92, Portland - Denver 125:133, Sijetl - Feniks 121:108. Nova sezona NBA lige počinje u utorak 30. oktobra, utakmicama San Antonio - Portland, Los Anđeles Lejkers - Hjuston i Golden Stejt - Juta.