• Sport •
Početna > Sport > SRBIN JE MAĐARU VUK

Beogradski „Vukovi“ savladali imenjake iz Budimpešte u finalu CEFL boula

SRBIN JE MAĐARU VUK

U fantastičnom finišu, tri sekunde pre kraja, Pavle Tasić ostvario tačdaun koji je posle „penala“ Matovića za 28:27 doneo Beograđanima prvi trofej u regionalnoj ligi

Klub američkog fudbala „Vukovi“ iz Beograda pobednici su ovogodišnje regionalne lige, CEFL boula, pošto su u dramatičnom finalu, pogotkom u poslednjoj sekundi, savladali imenjake iz Budimpešte rezultatom 28:27.

CEFL boul, koji je odigran na Adi Ciganliji pred više od 2.000 gledalaca, otvoren je intoniranjem himne „Bože pravde“, koje je otpevala Madam Pijano. Početni udarac je izveo gradski sekretar za sport i omladinu Goran Kreclović, čime je još jednom potvrđen interes grada Beograda u afirmaciji američkog fudbala. Feštu su upotpunili „Deca loših muzičara“, koji su izveli mini koncert u poluvremenu.
Po kiši, koja je padala tokom većeg dela meča, budimpeštanska ekipa se bolje snašla na početku finala i posle prve četvrtine stekla prednost od 13:0, sa dva tačdauna. Kada su Mađari sredinom druge četvrtine postigli treći tačdaun i poveli sa 20:0, gotovo da nije bilo sumnji u konačan ishod. Ipak, bude se beogradski imenjaci i pred kraj prvog poluvremena postižu tačdaun i smanjuju na podnošljivih 7:20.

U trećoj četvrtini viđen je samo jedan tačdaun, postigli su ga domaćini koji su time smanjili rezultat na 14:20 i time popravili šanse za osvajanje trofeja.
Završnica meča ući će u anale ovog sporta u Srbiji. Minut i po pre kraja Mađari su postigli tačdaun za 27:14 i, činilo se tada, otklonili sve dileme pobednika, ali onda nastaje preokret kakvog se ne bi postideli ni Kventin Tarantino ili Robert Rodrigez. Beograđani smanjuju na 30 sekundi pre kraja tačdaunom Pavla Tasića, a potom osvajaju loptu i isti igrač stiže na svega dva jarda od protivničke end zone. Semafor je pokazivao da je ostalo još tri sekunde, kada je kvoterbek Briton Burdž odlično uposlio Jovana Golušina za izjednačenje, a potom i pobedu sa konačnih 28:27 posle šuta Milana Matovića za ekstra poen. Beogradskim Vukovima je ovo prvi trofej u regionalnoj ligi, a sledećeg vikenda ih očekuje i finale u nacionalnoj ligi protiv „Vojvoda“ iz Novog Sada.

PAVLE TASIĆ MVP

Slavlje povodom osvajanja trofeja najboljeg kluba u jugoistočnoj Evropi, Beograđani su upotpunili sa još dva individualna trofeja. Pavle Tasić je MVP CEFL bola, a Marko Košutić je proglašen za najboljeg defanzivca lige. Ni Mađari nisu ostali bez pehara, pošto je Peter Čeperkalo najbolji ofanzivac SELAF-a.

PREDSEDNIK BRISAO SUZE

Predsednik „Vukova“ Goran Nišavić nije krio oduševljenje posle velikog preokreta i pobede.
- Još ne mogu da se osvestim od završnice. Stvarno je meč bio u stilu „pukovnika ili pokojnika“. Na minut i po pre kraja sam na klupi tešio igrače koji su plakali zbog poraza. Međutim, taj preokret je velika draž ovog sporta. Drago mi je i da su gledaoci uživali, spektakl koji pravimo na svakoj utakmici je naša želja da ugodimo svima. Predstoji nam sledećeg vikenda finale prvenstva Srbije protiv „Vojvoda“ iz Novog Sada. Želimo da uzmemo nacionalnu titulu - rekao je Nišavić.