• Sport •
Početna > Sport > Krstajić video Tošićevu asistenciju

Šalke i Verder podelili bodove u derbiju 11. kola Bundeslige, Pantelić strelac za Hertu

Krstajić video Tošićevu asistenciju

Skoro svi srpski internacionalci imali su odlično subotnje popodne u Bundesligi. Verder je odoleo na teškom gostovanju u Gelzenkirhenu i remizirao sa Šalkeom (1:1). Domaćin, u čijim redovima nije bilo našeg Mladena Krstajića, koji je ceo meč proveo na klupi jer se još u potpunosti nije oporavio od povrede, došao je u prednost u 14. minutu preko veziste Karlosa Grosmilera. Samo dvadesetak minuta bilo je dovoljno Verderu da dođe do svoje igre, pa je u 34. minutu štoper Naldo savladao golmana Nojera posle odlične asistencije srpskog reprezentativca Duška Tošića. Generalno, levi bek „orlova“, dobro je odigrao ceo meč za „zelene“ iz Bremena i pružio sasvim solidnu partiju koja može da obraduje selektora Havijera Klementea.

Još jedan srpski reprezentativac obeležio je ovo kolo. Napadač Herte Marko Pantelić postigao je u 34. minutu drugi gol za berlinski tim i potvrdio trijumf nad ekipom Bohuma (2:0). Prethodno je vezista gostiju Marsel Maltric pogodio sopstvenu mrežu u 26. minutu i doveo Hertu u prednost.

U još jednom od derbija ovog kola, aktuelni prvak Nemačke Štutgart savladao je kao domaćin ekipu Bajera iz Leverkuzena 1:0. Pogodak odluke postigao je levi bek domaćih Andreas Bek koji je lepo iskoristio asistenciju Marija Gomeza.

Najprijatnije iznenađenje ovogodišnje Bundeslige Karlsrue ponovo je igrao nerešeno, ovaj put 0:0 sa ekipom Hanze. Volfsburg je kao domaćin savladao Nirnberg 3:1 i sada se, posle lošeg starta, učvrstio u sredini tabele.