• Sport •
Početna > Sport > Stojaković bolji od povređenog Miličića

Nju Orleans savladao Memfis u međusobnom duelu srpskih asova

Stojaković bolji od povređenog Miličića

Predrag Stojaković imao učinak od 17 poena, devet skokova i tri asistencije, dok je Darko Miličić zbog povrede palca leve ruke za „Grizlije“ igrao samo 11 minuta i postigao četiri poena, uz dve uhvaćene lopte. Centar Memfisa pauzira nekoliko dana

Mali srpski derbi između Memfis Grizlisa i NJu Orleans Hornetsa, odigran u noći između petka i subote, pripao je „Stršljenovima“ koji su posle produžetka slavili rezultatom 120:118. U pobedničkoj ekipi Predrag Stojaković je imao učinak od 17 poena, devet skokova i tri asistencije, dok je Darko Miličić zbog povrede za „Grizlije“ igrao samo 11 minuta i postigao četiri poena, uz dve uhvaćene lopte.

Stojaković je za 35 minuta na parketu imao šut 6-14, ali je sa dva dobro izvedena slobodna bacanja u finišu regularnog toka meča doprineo da „Hornetsi“ u produžetku stignu do pobede. Ipak, glavni razlog pobede gostiju je velika dominacija u skoku, a dobar deo zasluga za to nosi činjenica da su „Grizlisi“ ostali bez Darka Miličića početkom drugog poluvremena. Rendgenski snimak je pokazao da preloma palca leve ruke, koji je Miličić povredio, nema i da će oporavak trajati svega nekoliko dana.

Bogato NBA veče u kome je na programu bilo čak 12 utakmica uslovilo je da se i ostali srpski internacionalci nađu na parketu. Saša Pavlović je povratak u startnu postavu Klivlenda „proslavio“ sa 12 koševa i po dve asistencije, „krađe“ i skoka u pobedi Kavalirsa nad Jutom. Sličan učinak imao je i Vladimir Radmanović, koji je pobedu Los Anđeles Lejkersa nad Detroitom „začinio“ sa 11 poena, uz tri skoka i dve asistencije.

BOSTON GAZI

Najuzbudljiviji meč večeri viđen je u Bostonu, gde su domaći „Seltiksi“ nadigrali Majami rezultatom 92:91, za osmi trijumf ove sezone. Rezultati: Toronto - Indijana 110:101, Filadelfija - Portland 92:88, Boston - Majami 92:91, Orlando - NJu Džersi 95:70, Sijetl - Atlanta 126:123, Klivlend - Juta 99:94, NJu Orleans - Memfis 120:118, San Antonio - Hjuston 90:84, Vašington - Minesota 105:89, Sakramento - NJujork 123:118, LA Lejkers - Detroit 103:91, Golden Stejt - LA Klipers 122:105.

Loše partije i poraze svojih timova istovetnim učinkom na parketu ispratili su Nenad Krstić i Marko Jarić. Srpski centar je u porazu „Netsa“ od Orlanda igrao svega četiri minuta, tokom kojih nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Poraz je pretrpela i Minesota od Vašingtona, a Marko Jarić je za 23 minuta upisao šest poena i četiri asistencije.