• Sport •
Početna > Sport > TUŽNA ZVEZDA

„Crveno-beli“ poraženi od Boltona 1:0 u četvrtom kolu Lige UEFA kupa

TUŽNA ZVEZDA

Nekadašnji svetski prvak pokazao svu nemoć u okršaju sa drugopozivcima engleskog sastava

Još jedna loša predstava viđena na Marakani pošto su „crvneo-beli“ u duelu sa Englezima u četvrtom kolu grupe „F“ lige UEFA kupa prikazali igru za zaborav. Bolno, ali istinito nekadašnji evropski i svetski prvak sinoć je demonstrirao svu nemoć u okršaju sa drugopozivcima engleskog sastava koji je, iako se bori za opstanak u premijer ligi, pokazao da je bar za klasu ispred našeg prdstavnika. Crvena zvezda - Bolton 0:1 (0:1)

Domaćin je koliko-toliko pokušavao da dođe do prednosti u prvom delu igre, ali je rezervni golman Boltona Hapsi bio na visini zadatka. Najbolju priliku na utakmici „crveno-beli“ imali su u 38 minutu kada je Koroman sa desne strane uputio odličan centaršut i Jestrović je glavom šutirao, a golman engleskog tima je uhvatio živu loptu, kada su je svi na stadionu videli u mreži.

Poslednji minut prvog poluvremena doneo je veliki šok i tajac na Marakani. Korner sa desne strane izveo je Andranik i posle udarca ka golu Ranđelovića golman „crveno-belih“ je kratko odbio loptu i pometnju smušene odbrane domaćina iskoristio je Stelio koji je dodao loptu do Mekkena koji je pogodio stativu ali i mrežu Crvene zvezde za vođstvo 0:1.

U drugom poluvremenu gosti su rutinski uspevali da sačuvaju svoju mrežu i onemoguće Beograđane da bar osvoje jedan bod.

POLITIČARI NA  METI „DELIJA“

Posle incidenata tokom poluvremena utakmice Crvena zvezda - Hajduk, „delije“ su sinoć na Marakani prozivali političare. Na udaru navijača Zvezde našli su se predsednik Srbije Boris Tadić, premijer Vojislav Koštunica i ministar policije Dragan Jočić. Navijači nisu ostali dužni ni igračima koje su zbog loše igre nagradili zvižducima, a najveće kritike upućene su Jestroviću, Bronovickom i Milijašu koji su bili zamenjeni.

CRVENA ZVEZDA - BOLTON 0:1 (0:1)

Strelac: Mekken u 45. minutu za Bolton. Igrač utakmice: Gevin Mekken (Bolton). Stadion Marakana. Gledalaca 25.000.Sudija: Pol Alarc (Belgija 6): Žuti kartoni: Koroman (C.zvezda), Meken (Bolton).
CRVNA ZVEZDA: Ranđelović 6, Milijaš 5, (od 73. Burzanović-), Koroman 6, Tutorić 6, Bronovicki 5,5, (od 80. Anđelković-),Bajalica 6, Lukaš 5,5, Molina 5,5, Basta 5,5, Milovanović 5,5, Jestrović 5 (od 64. F. Đorđević-).
BOLTON: Hapsi 7, Hant 6, Samuel 6, Meite 6, Mihalik 6,5, Spid 6,5 Stelios 6,5, Andranik 6, Vilhelmson 6,5, Meken 7, Braten 6, (od 87. Sinkler-) .

- Borbenost i htenje bili su na nivou. Jeste nas malo poremetio nesrećeno primljeni gol u samoj završnici prvog dela, međutim, nema opravdanja. Videlo se da je ekipa Boltona iskusan tim, koji je u drugom poluvremenu „stao na loptu“ i jednostavno nam nije dozvolio da priđemo njihovom golu- rekao jue trener Zvezde Aleksandar Janković