• Sport •
Početna > Sport > Đukić i Tomić odahnuli

Partizan rutinski savladao Banat u Zrenjaninu

Đukić i Tomić odahnuli

Tradicija nije izneverena. Partizan je rutinski došao do bodova u duelu sa Banatom, i tako se ponovo, bar na jedan dan, odmakao od večitog rivala na pet bodova. Golovima bivšeg igrača Banata Zorana Tošića u 9. i Lazevskog u 73. minutu lider Superlige je prekinuo niz od tri uzastopna nerešena rezultata. Trener Partizana Miroslav Đukić, ali i sportski direktor Tomić, sada mogu da odahnu. Oni su dobili ultimatum od predsednika Karadžića da moraju pod hitno da poprave rezultate, inače...

Veliku grešku načinio je golman Pustinjaković prilikom prvog gola na utakmici, tako da je praktično poklonio vođstvo „crno-belima“. Golman Banata još jednom je u toku meča načinio kardinalnu grešku, ali je tada nije skupo platio. Uz Tošića, najboljeg pojedinca na terenu, istakao se Portugalac Moreira, ali i štoperski tandem Mihajlov-Knežević, koji je dobro funkcionisao.

Na kraju, Lazevski je samo potvrdio dobru igru Partizana i petnaestak minuta pre kraja postavio konačan rezultat - 0:2.

BANAT - PARTIZAN 0:2

Strelac: Tošić u 9, Lazevski u 73. minutu za Partizan. Stadion: Banat. Gledalaca: 3.000. Sudija: S. Marušić (Kraljevo) 6. Žuti kartoni: Mikić, Branković (Partizan), Lazetić, Ugo (Partizan).
Igrač utakmice: Zoran Tošić (Partizan)
BANAT: Pustinjaković 5, Savić 5, Stupar 5,5, Mikić 6,5, Petković 6, Mitrović 5,5, Vujović 5, Stojaković 6,5 (od 89. Veselinov -), Trnavac 6 (od 85. Mićić -), Jovandić 6, Branković 5.
PARTIZAN: Božović 6,5, Rukavina 6,5, Mihajlov 7, Knežević 7, Lazevski 7, Žuka 6,5, Lazić 6, Tošić 7,5 (od 85. Veselinović -), Moreira 7, Dijara 6,5 (Stjepanović -), Lazetić 6,5 (od 86. Ugo).