Početna > Sport > Sport - ukratko...

Sport - ukratko...

ATLETIKA

Filipović 23. u hodanju

Pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva u Osaki srpski atletičar Nenad Filipović osvojio je 23. mesto u brzom hodanju na 50 kilometara pošto je stazu prešao za 4 sata, 12 minuta i 11 sekundi. Zlatna medalja u ovoj disciplini pripala je Australijancu Nejtanu Diksu, srebro Francuzu Joanu Dinizu, a bronza Italijanu Aleksu Švarceru.

Ž. T.

KAJAK/KANU

Zlato za Antoniju Nađ

Srpska kajakašica Antonija Nađ osvojila je  titulu prvaka Evrope u konkurenciji mlađih seniora u disciplini K1 na 1.000 metara. Zlatna medalja Nađove prva je koju je na Evropskom prvenstvu u Beogradu osvojio neki predstavnik Srbije. Ona je 1.000 metara prešla za ubedljivih 3:55:368 i odbranila titulu osvojenu prošle godine na EP u Atini. Srebrnu medalju osvojila je Italijanka Kikali (3:59:359), dok je bronza pripala Rumunki Kirilioj (4:01:939).Marko Tomićević je bio četvrti u trci na 1.000 m K-1. U trci kajaka četvoroseda na 1.000 m srpska posada u sastavu Milenko Zorić, Dejan Pajić, Marko Novaković i Boris Tomka zauzela je šestu poziciju.

Ž. T.

SP U VESLANJU

Stojić i Jagar šesti

Srpski veslači Nikola Stojić i Goran Jagar nisu uspeli da osvoje medalju na Svetskom prvenstvu u Minhenu u dvojcu bez kormilara pošto su zauzeli šestu poziciju. Našim reprezentativcima za utehu ostaje da su u Nemačkoj uspeli da izbore plasman na Olimpijske igre u Pekingu 2008. godine.
Zlatnu medalju osvojili su Australijanci Dankan Fri i Dru Džin (6:24,89) koji su slavili ispred Novozelanđana Nejtana Tvedla i Džordža Bridžvotera.

Ž. T.

TENIS

Pašanski u finalu

Srpski teniser Boris Pašanski igraće u finalu čelendžera u ukrajinskom gradu Čerkasi (nagradni fond 50.000 dolara) pošto je u polufinalu savladao Španca Danijela Munjoza sa 2:1 (3:6, 6:1, 6:2). Pašanski (prvi nosilac) u finalu će igrati protiv još jednog španskog tenisera Santjaga Venture, koji je postavljen za drugog nosioca.